مسیر موفقیت (رمز موفقیت)

  • توسط پشتیبان سایت
  • فروردین ۲۳, ۱۳۹۹
  • ۰

 مسیر موفقیت

در این مقاله می خواهیم در مورد رمز موفقیت یا مسیر موفقیت صحبت کنیم امروزه یکی از پردرآمدترین کسب و کارهای دنیا فروختن رمز موفقیت می باشد ولی یه سوال خیلی مهم پیش می آید آیا این رمزها و این تکنیک ها و این دوره‌ها با مبالغ هنگفت کارساز هستند؟

شاید برای مخاطبانشان کارساز نباشند اما برای صاحبان کسب و کار قطعاً بله یک سوال خیلی اساسی پیش می آید اگر اینها برای کسب و کار خود رمز گشایی می کنند چرا در زندگی دیگران عملیاتی نمی شود یه چیزی را هم اینجا شفاف با هم مرور کنیم.

مسیر موفقیت

 

مسیر موفقیت

اگر جمله ای مثل موفقیت در ۱۰ دقیقه، موفقیت در یک ماه، هفت قدم تا موفقیت، موفقیت ۲۰ روزه، موفقیت ۳ قدمی و موفقیت ۳ پله ای از این دست عناوین را شنیدید به محتوای آن دوره یا کتابی آن فرد شک کنید چرا به خاطر اینکه رمز اصلی موفقیت تداوم و استمرار و بروز علائم و نتایج درازمدت است موفقیت یک شبه برای هیچ کسی حاصل نمی شود.

مرور کنیم افرادی را که در بلیط بخت آزمایی برنده شدند یا افرادی که در قرعه کشی بانک برنده خودرو، منزل مسکونی یا مبلغ نقد هنگفتی شدند آمارها نشان می‌دهد اکثر این افراد بعد از گذشتن یک سال به زندگی قبلی خود هم بر نمی گردند به مراتب پایین تر از اون جایی که قبل از دریافت این هدیه بودند بر می‌گردند.

مثلاً اگر یک فردی در یک سطح اجتماعی زندگی می کرده با مثلاً ۴ میلیون تومان درآمد ماهیانه اگر یک دفعه ۴۰۰ میلیون تومان به او برسد بعد از گذشت یک سال این فرد به جایی می رسد که درآمد آن به همان چهار میلیون تومان قبلی هم نخواهد رسید و پسرفت شدیدی می کند.

مسیر موفقیت

 

مسیر موفقیت

چرا چون جنبه وجود این پیشرفت در این فرد حاضر نبوده و گنجایش این آدم به اندازه آن ارتقا و رشد نبوده حالا چه باید کرد؟

یکی از اصلی ترین نکاتی که در موفقیت هست و همه جا هم صادق است این نکته می باشد که باید در نظر داشته باشیم فرمول موفقیت بسیار ساده است اما اجرای آن بسیار پیچیده، سخت و دشوار است.

فرمول موفقیت ساده است عمل‌کردن به آن در گذر زمان و پایبند بودن به آن در گذر زمان بسیار سخت و دشوار می باشد کل فرمول موفقیت جهان هم این بود که من به شما گفتم چرا خیلی از افراد نمی توانند؟

به دلیل اینکه خیلی ها استمرار آن نکات ساده را رعایت نمی‌کنند یک مثال خیلی ساده بزنیم تا الان چند بار رژیم غذایی گرفتیم و کاهش وزنی را که می‌خواستیم را به آن رسیدیم اما در میانه راه رها شده تا الان چند بار شروع کردیم به زبان آموزی و شروع به یادگیری مباحث زبان مثل گرامر، کلمات و  غیره در میانه راه رها شده تا الان چند بار شروع کردیم.

به ورزش و نرمش و گردش صبحگاهی که برویم به سلامت جسم برسیم انرژی بگیریم در اواسط راه رها شده قطعاً یک ربع تا ۲۰ دقیقه ورزش کردن کار سختی نیست این مثل همان فرمول موفقیت که می گوییم فرمول ساده است و اگر شما می خواهید به وزن مناسب خودتان برسید یا به سلامت جسمانی خوبی دسترسی پیدا کنید مناسب است که روزی ۱۰ تا ۲۰ دقیقه نرمش و ورزش کنید.

مسیر موفقیت

 

فرمول موفقیت

این فرمول بسیار ساده است اما هر روز صبح به مدت یک ربع بیست دقیقه ورزش کردن و استمرار دادن به این کار بسیار سخت و دشوار است وقتی شما این را بدانید که به مرور زمان احتیاج دارید تا بتواند علائم موفقیت شما ظهور کند.

دیگر صحبت هایی از قبیل لاغری در ۲۰ روز، کاهش وزن در ۲۰ روز، آموزش زبان در ۲۰ روز این عناوین برای شما خنده دار به نظر می آید شما می توانید زبان را بخوانید با روزی ۵ کلمه اما به شرطی که هر روز استمرار داشته باشید که هم پنج کلمه جدید بیاموزید و هم کلمات گذشته قبلی را مرور و بازآفرینی کنید.

آقای جف اولسون در کتاب برتری خفیف به زیبایی این فرایند رو اسم گذاری کرده و اسم این فرآیند را گذاشته برتری خفیف یعنی اینکه شما هر روز می توانید به مناسبت روز قبل خودتون یک پله بهتر باشید یک قدم به موفقیت نزدیکتر شوید موفقیت یک شبه وجود ندارد و راه موفقیت هزاران پله است که از همین امروز از همین یک قدم اول شروع می شود.

 مسیر موفقیت

مسیر موفقیت

 

فرمول موفقیت

یک ضرب المثل قدیمی می گوید رم یک شبه ساخته نشد یک ضرب المثل چینی قدیمی هست که میگه بزرگترین گاو لقمه لقمه خورده می شود تمام اینها به ما می گوید که آن موفقیت بزرگه که مثلاً ساختن شهر رم می باشد یا خورده شدن یک گاو بسیار بزرگ با قدم ها ی کوچک و نتیجه آن را ما می توانیم در گذر زمان ببینیم.

قطعاً لذت شنیدن جمله ی لاغری در ۲۱ روز خیلی می تواند حال ما را در لحظه خوب کند اما بعد از ۲۱ روز که عملیاتی نمی شود حال ما را  نسبت به تمام رژیم های غذایی بد می کند و این نکته منفی و منفور قصه هاست افرادی که به دیگران فرمول موفقیت می‌فروشند افراد بعد از این که ببینند این مسیر ها کار نمی کند نه اینکه نسبت به آن افراد بد بین شوند آدم‌ها دست از تلاش می کشند که این امر ممکن زندگی آنها را به جاهای منفی و عدم موفقیت نزدیک کند تا اینکه تلاش کنند به سمت خواسته‌ها و اهداف آرمانی خودشان برسند.

به پایان سال ۱۳۹۸ نزدیک می شویم اگر قرار است برای سال آینده خودتان هدف گذاری کنید از شما درخواست دارم که هدف های زیبا،هدف های واقع بینانه و هدف های اجرایی در نظر بگیرید هدف هایی را برای خود در نظر بگیرید که عملیاتی و قابل اجرا باشند صرفا اهداف زیبا و اهداف رویایی و آرمانی برای ما کافی نیستند هر هدفی که در نظر می گیرید به عنوان یک هدف بزرگ، اقدامات کوچک رسیدن به آن را با هم رسم کنید که من چه کارهای ممتد روزانه‌ای باید انجام بدم تا به این اهداف بزرگ دسترسی پیدا کنم اگر از قدم های کوچک شروع نکنید یا هیچ وقت شروع نمی‌کنید یا هیچ وقت به پایان نمی رسید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت