کوچینگ چگونه کار می کند

  • توسط پشتیبان سایت
  • فروردین ۱۷, ۱۳۹۹
  • ۰

 کوچینگ چگونه کار می کند

ما در این مقاله در مورد اینکه کوچینگ چگونه کار می کند و ما را به سر منزل خودمان می رساند صحبت می کنیم. یکی از سوال های پر تکراری که مراجعین از من می کنند این است که در یک جلسه کوچینگ با اینکه فرد دانش و تخصصی درباره ی سوال من ندارد چطوری این آدم می تواند در زمینه تخصصی کمک من کند؟

خوب اساسا اگر قرار باشه کوچ دانش و تخصص آن حوزه را داشته باشد از حالت کوچینگی خارج می شود.

کوچینگ چگونه کار می کند

کوچینگ چگونه کار می کند

 

به طور مثال  فرض کنید یک فردی می خواهد کوچ ایجاد کنه یا جلسه کوچینگی را مدیریت کند اگر فرد دانش حوزه الکترونیک داشته باشد و این دانش الکترونیکی خود را در جلسات تزریق کند در اینجا فرد نقش منتور یا مربی را پیدا می کند و از حالت کوچ خارج می شود در جلسه کوچینگی ابدا به سوال شما پاسخی داده نمی شود یک کوچ حرفه ای با سوال هایی که از شما می پرسد شما را می برد به جایی که خودتان به جواب خودتان برسید کوچ نمی داند که آن جوابی که شما می دهید چقدر کیفیت دارد و چه شرایطی برای ایجاد آن می باشد.

کوچینگ چگونه کار می کند

 

ابزار های کوچینگ

ابزارهایی را باید داشته باشیم به عنوان فردی که داریم از سیستم کوچینگ استفاده می کنیم که بعد از جلسه کوچینگی بعد از آن حجم سوالاتی که برای ما ایجاد می شود.

بدانیم که چه جوری می توانیم به این سوالات جواب دهیم برای خودمان راه سریع ارزان و بهینه تری را پیدا کنیم و بسازیم پس در کوچینگ ابدا سوالی پاسخ داده نمی شود و یک کوچ حرفه ای سوالات بسیار مناسبی را در جاهای حساسی خودش از شما می پرسد حالا ما باید به ابزارهایی مسلط باشیم به نام مهارتهای حل مسئله و یا تکنیک های حل مسئله این مهارت ها و تکنیک ها کمک ما می کنند.

که ما بتوانیم سوال ها را جوابگو باشیم بعد از جلسه کوچینگ وقتی سوال هایی ایجاد شد و هم چنین مسایلی که برای ما به وجود می آید را حل کنیم.

کوچینگ چگونه کار می کند

کوچینگ چگونه کار می کند

 

کوچینگ چگونه کمک می رساند

پس یک جلسه کوچینگ از ما سوال می پرسد و در پایان جلسه تنها چیزی که من برای خودم دارم یک تعدادی سوال است که باید یه آنها جواب بدم و جواب درست و یک سری مسایلی برایم به وجود می آید که اگر آن ها را حل کنم به سر منزل مقصود خودم می رسم و کوچ که در زبان فارسی تسهیل گر ترجمه شده کمک می کند که من راحت تر و سریع تر مسایل خودم را شناسایی کنم و بعدا بروم و برای آن یک راه حل پیدا کنم.

حالا ممکن است بعد از پیدا کردن سوال برای یافتن جواب من به این نتیجه برسم که از یک مشاور یا منتور استفاده کنم از یک کسی که در حوزه خاصی تخصص دارد استفاده کنم یک کوچ می تواند کمک یک فرد بکند هم به عنوان بیزینس کوچ و هم میتواند به عنوان یک کوچ به فرد کمک کند هم چنین در زمینه های فکری و رشد می تواند کمک کند.

که به عنوان رشد یا کوچ معرفی می شود ابزار های مهارت های فرآیند حل مسئله کمکان می کند که جوابهایی که کوچ پرسیده را به بهترین نحو ممکن هدایت کند و مدیریت کنه و جواب درست را استخراج کند در ادامه چند فرآیند حل مسئله یا تکنیک های حل مسئله را با هم مرور می کنیم که هر کدامش روش های گسترده ای هستند و نیاز به فکر و تمرین زیادی دارند.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت