نکاتی در مورد انتخاب شریک تجاری

  • توسط پشتیبان سایت
  • اسفند ۲۷, ۱۳۹۸
  • ۰

انتخاب شریک تجاری

در این مقاله در مورد انتخاب شریک تجاری صحبت می کنیم اولین نکته ای که به ذهن ما می رسد این است که برای شروع یک کسب و کار یا برای قدرت پیدا کردن در یک محیط کسب و کاری انتخاب شریک می باشد

و سوالی که پیش می آید این است که شریک به چه عنوانی می تواند در کنار من قرار بگیرد؟

یا چه شریکی می تواند کمک حال من باشد و شرایط من را بهبود دهد؟

یا شریکی که می خواهم انتخاب کنم چه مشخصه های رفتاری و انتخابی را باید به همراه داشته باشد؟

مرحله اول وقتی ما می خواهیم به این سوال جواب بدیم  باید بررسی کنیم که چرا ما نیاز به شریک داریم عموما وقتی سراغ شراکت می رویم که کمبودی را احساس کنیم اگر یک کاری را بتوانیم به تنهایی انجام دهیم خوب خودمان آن کار را انجام می دهیم چرا باید به دنبال شریک در مجموعه یا افراد دیگر باشیم؟

که آنها با اضافه ما جمع شوند و یک مجموعه کاری درست شود وقتی ما در جایی کمبود داریم و نیاز به شریک داریم باید اول کمبود خود را به خوبی شناسایی کنیم بعضی از این کمبود ها موقتی و بعضی دائمی هستنتد کمبود های موقتی مانند این است که امروز یک باری را من باید جابه جا کنم و به دلیلی دست و پام درد می کند و امروز نمی توانم بار را جا به جا کنم و حالا این کمبودی که در من به وجود آمده موقتی می باشد.

و اگر من خوب استراحت کنم هفته بعد می توانم بار را جا به جا کنم و وجود شریک در اینجا کنار من غیر ضروری می باشد بعضی افراد در طی دو الی سه ماه از پیک درآمد کاری خود دنبال شریک می روند که باید بدانید در این زمان کوتاه نیازی نیست شما جذب شریک داشته باشید می توانید با کمی صبر کردن مشکل را حل کنید و اگر در این زمان جذب شریک اتفاق بیافتد معضل قبلی شما چندین برابر می شود پس ناتوانی های موقتی دلیلی برای جذب شریک نیستند.

انتخاب شریک تجاری

انتخاب شریک تجاری

 

کمبود های موقتی

در کمبود های دائمی باید شریک و افراد ماهر را جذب کرد به طور مثال من پروژه ای راه اندازی می کنم که این پروژه قرار است بین المللی باشد و به چند زبان مختلف این کار انجام شودپس اینجا من نیاز به شریکی دارم که زبان عربی را بلد باشد و وظیفه خودش رادر امور بازرگانی به زبان عربی به انجام برساند یا نیاز دارم که افراد با زبان های متفاوت در کنار من باشند.

قطعا من نمی توانم به همه این زبان ها مسلط باشم و یاد بگیرم این زبان ها را هزینه و زمان زیادی می طلبد پس برای این هدف من سراغ جذب شریک می روم در اینجا کمبود دائمی احساس می شود حالا چرا اصلا به دنبال شریک برویم شما می توانید فردی را استخدام کنید که به صورت دائمی در حال خدمات رسانی به افراد دیگر هستند جذب کنید و به صورت دائم یا پروژه ای و با آن ها همکاری داشته باشید یعنی افراد را استخدام کنیم و از توانایی افراد استفاده کنیم که به سراغ شریک نرویم.

انتخاب شریک تجاری

انتخاب شریک تجاری

 

کمبود های دایمی

اما در پروژه های بزرگ و در کارهایی که نیاز به همفکری های چند جانبه وجود دارد نمی شود با این روش های جایگزین شریک تجاری را خط زد شرکای تجاری حالا بسته به نوع اشل آن شرکت تعداد و تنوع این افراد شناخته می شوند بسته به این دارد که شما چه کمبود هایی در عرصه کسب و کار حس می کنید.

و مثلا اگر ما چند جوان خوش فکر هستیم که ایده داریم و خلاق هستیم مباحث تکنیکال و فنی را خوب می شناسیم و پول نداریم نباید دوباره یک فارق التحصیل مثل خودمان به عنوان شریک انتخاب کنیم زیرا کمبود ما کمبود نقدینگی می باشد پس ما هر چه قدر افرادی را دور خودمان پر کنیم که آن کمبود را جبران نکند در دور باطل افتاده ایم و نمی توانیم به خواسته خود برسیم و یک شرکتی که قراره با دو نفر ورشکست شود حالا با بیست نفر ورشکست می شوند اگر دو تا جوان بیکار داشتیم الان بیست تا جوان بیکار و بدهکار داریم.

 

انتخاب شریک تجاری

انتخاب شریک تجاری

مشخصات انتخاب شریک

اگر نتیجه گیری تا اینجای بحث بخواهیم داشته باشیم این است ما مواقعی نیاز به شریک داریم که یک کمبودی را احساس می کنیم پس اول سراغ راههای جایگزین برویم اگر حل نشد سراغ جذب شریک می رویم حالا آن فردی که قرار است کمبود ما را جبران کند یک سری مولف هایی باید داشته باشد از همه چی مهم تر یک تفاهم نامه ای است که قرار است بین ما جاری شود حتما شفاف و واضح باشدچرا که در ابتدای امر همه به قصد کمک کردن کنار هم جمع می شوند.

اما بعد از به سود رسیدن در مجموعه هر کسی مدعی سود خود می شود و هر کسی تا توان دارد از مسئولیت خودش شانه خالی می کند پس تفاهم نامه ای که قراره بین ما منعقد شود باید کاملا شفاف باشد شامل حداقل وظایف هر فرد، مسئولیت هر فرد و سهم کسی که قرار است در این مجموعه سود ببرد و سهمی که قرار است خدمات یا فعالیت داشته باشد هر کدام از طرفین قرارداد به وضوح باید بدانند که چه آورده ای در سازمان دارند.

و چه دستاوردی از این مجموعه عاید آن ها می شود در صورت عدم شفافیت بحران های حقوقی رخ می دهدو گریبانگیر استارتاپ ها و کسانی که به تازگی کسب و کار را شروع کردند می شود.

انتخاب شریک تجاری

انتخاب شریک تجاری

 

مشخصات انتخاب شریک

در انتخاب شریک بیش تر به سمت فردی بروید که همسو و هم تفکر شما در کنار شما باشد به معنی این نیست که هر حرفی من می زنم تایید کند هدف آنها باید یکسان باشد اما می تواند دیدگاهشان متفاوت باشد و اگر شرکا حین شراکت همسویی فکری با هم داشته باشند و  تایید کننده هم دیگر باشند.

ممکن است یک مسیر اشتباهی را با تایید همگانی اشتباه برود ولی اگر همسو اهدافی باشند ودیدگاه های متفاوتی داشته باشند قطعا آن ایده قبل از به اجرا رسیدن به خوبی چکش کاری می شود عیب هایش پیدا می شود و بنابراین راه حلی قبل از وقوع بحران برایش در نظر گرفته می شود.

به این صورت است که یک شراکت می تواند موفق باشد و موفقیت برای طرفین خود به همراه داشته باشد مورد بعدی شخصیت فرد یا افرادی می باشد که در شراکت حضور دارند عموما در رفرنس های استراتژی سازمانی یا استراتژی های رفتاری سازمانی و اصولا انتخاب منابع انسانی قید می شود که مثلا اگر یک فردی درون گرا می باشد یک نقطه مقابل ایشون در شراکت حضور داشته باشد.

انتخاب شریک تجاری

انتخاب شریک تجاری

 

نتیجه گیری

فردی برون گرا باید باشد و اگر کسی با استفاده از حس ششم خود تصمیم گیری می کند باید فردی را در کنار خود داشته باشد که از حس های پنج گانه خودش می تواند تصمیم گیری کند و با استفاده از سیستم های شخصیت سنجی مثلا ام تی بی آی یا دیسک یا انی آگرام می توانیم افراد مناسب شراکت با خودمان را انتخاب کنیم افرادی را باید انتخاب کنیم.

که داشته های ما جز نقایص آنها و نقایص ما جزء داشته های آن ها است و اینطوری می شود که ما می توانیم شراکت خوبی را رقم بزنیم متاسفانه در فرهنگ ما به کرار تکرار شده که شریک اگر خوب بود خدا برای خود شریک انتخاب می کرد یا شریک اگر خوب بود پروژه های راکتی به سمت و سوی خوبی می رفتند اما اینطور نیست در فرهنگ ما کار تیمی به خوبی جا نیافتاده است  و بحث شراکت و عدم شفافیت باعث شده که باز خورد های منفی در مورد شراکت در خودمان و فرهنگمان شکل بگیرد.

ولی با تمام نکاتی که قید شد می توانید یک شراکت خوب، هدفمند و اصولی را برای خود رقم بزنید شرکت های بزرگی در جهان هستند که شرکای چند ملیتی دارند یعنی از افراد درون آن جامعه هم فراتر رفته اند تا بتوانند نظرات متفاوت را در کسب و کار خود داشته باشند شرکت های بزرگ ابدا بدون داشتم چند مدیر پیشبردی ندارند و در مسیر رشد و پیشرفت نخواهند بود شر کت های بزرگ تماما با تصمیم گیری چندی از افراد خردمند به سمت موفقیت حرکت کرده اند.

 

 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت