جنازه های عطر و ادکلن زده

  • توسط پشتیبان سایت
  • اسفند ۲۵, ۱۳۹۸
  • ۰

جنازه های عطر و ادکلن زده

یک مثال قدیمی در بین مردم امریکا است که می گفتند اگر فردی که فوت کرده را به کروات بپوشانید، عطر و ادکلن بزنید و خوشبو کنید آن فرد هیچ وقت زنده نمی شود و قابل بازگشت نیست و مثل جنازه های عطر و ادکلن زده می باشد حالا وقتی این اتفاق می افتد برای ما وابستگی های ذهنی پیش می آید.

بین موضوعات طبیعی و موضوعات محیطی به طور مثال در یک رابطه عاطفی یا راه اندازی یک کسب و کار گیر می کنیم و ادامه دادن آن کار و رابطه مرده به حساب می آید و عملا هیچ ارزشی ندارد اما آن رابطه برای ما بسیار مهم است و سعی می کنیم با تمام وجود هر چیزی که داریم و نداریم را خرج آن رابطه کنیم که می خواهیم و انتظار داریم که برگرده و متاسفانه دیگه شدنی نیست.

جنازه های عطر و ادکلن زده

جنازه های عطر و ادکلن زده

 

این را نمی گویم که برای اهداف و خواسته های خودمان تلاش نکنیم و آن هدفی که در نظر ما محترم و مقدس است را همانجا رها کنیم و بگوییم که این مرده  است  اما وقتی آن هدف به جایگاهی می رسد که دیگر رشد و حرکتی ندارد آگاهانه و عاقلانه و عاشقانه آن محیط، سیستم و کسب و کار را ترک کنیم و اسرار به امتداد آن نداشته باشیم چرا که دیگه بر نمی گردد.

ما در زند گی خیلی وقت ها دنبال تلخی بی پایانیم و نمی خواهیم یا نمی توانیم بپذیریم که یک پایان تلخ را برای یک مدت کوتاهی تحمل کنیم که تلخی بی پایان را تجربه نکنیم.

جنازه های عطر و ادکلن زده

جنازه های عطر و ادکلن زده

 

عادت کردن به محیط

ریشه این اتفاق از قصه تلخ عادت می آید ما آدم ها به هر محیطی و هر شرایطی عادت می کنیم همین کره زمین را در نظر بگیرید می بینید که افراد در قطب شمال یا قطب جنوب با پایین ترین دمای موجود دارند زندگی می کنند و در همین کره زمین افرادی هستند که در خط استوا با بالاترین دمای محیطی زندگی می کنند.

انسان می تواند شنا گر باشه و توی اعماق اقیانوس ها شنا کنه همین آدم می تواند در سفینه فضایی باشد و آن شرایط را تحمل کند ما آدم ها ابزار قدرتمندی داریم که هیچ کدام از موجودات زنده ندارند را داریم شما هرگز نمی توانید کسی را پیدا کنید که به این حد تغییر محیطی را برای خودش بپذیرد

و در این محیط های مختلف استمرار حیاط داشته باشد اما آدمیزاد می تواند  قدرت عادت کردن به شرایط و وقف پیدا کردن با شرایط جدید است.

جنازه های عطر و ادکلن زده

جنازه های عطر و ادکلن زده

 

مثال

اما این می تواند بعضی از مواقع برای ما آسیب باشد مثالی بزنم شاید خوشایند نباشه در یک سرویس بهداشتی عمومی که عموما تمیز نیستند و بوی ناشایستی نیز دارند در ثانیه های اول برای ما خیلی منزجر کننده و ناجور هستند.

اما مدتی که می گذرد وقتی ۵ دقیقه بعد نگاه کنید می بینید دیگر آن بوها و عوامل منزجر کننده، دیگر به شدت ابتدایی خود نیستند و برای ما عادی می شود و ما به جایی می رسیم که به آن عادت می کنیم.

 

جنازه های عطر و ادکلن زده

جنازه های عطر و ادکلن زده

 

و این قسمت اصلا قسمت خوبی نیست عادت کردن جزیی از قدرت های ماست اما عادت کردن به شرایط بد بدترین اتفاقی است که ممکن است برای یک فرد بیافتد پس باید شرایط بد زندگی خود را شناسایی کنیم.

باید در زندگی حالت هایی داشته باشیم که لذت ببریم نباید شرایط برای ما تکراری و عادت باشد زندگی های سخت و بی رحم و زندگی هایی که  برای ما هیچ لذت و شور و شوقی ندارد تحمل کردنش مرگ تدریجی است که برای خودمان داریم رقم می زنیم.

بهترین کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که آن اتفاق های بدی که دارد برای ما اتفاق می افتد و دائما داریم با آن ها زندگی می کنیم که یک جاهایی در زندگی ما نیاز به صبر و تحمل داریم.

جنازه های عطر و ادکلن زده

جنازه های عطر و ادکلن زده

 

پذیرش و تغییر

اما پذیرش اتفاق بد از صبر و تحمل خارج است آن قسمت هایی که در زندگی شما تلخ هستند اگر احساس می کنید که می توانند با یک اقدام و یک رویکرد جدیدتبدیل به مواردی شوند که شاید تلخی کم تری دارند یا تبدیل به مواردی بشن که برای ما ایجاد فرصت کنند.

دست به کار شویم و شروع کنیم تا این سرعت گیر ها را از سر راه زندگی خودمان کنار بزنیم یکی از مهم ترین نکاتی که در اینجا  آمد این است که اولا سرعت گیر ها را بشناسیم  دوما این موانعی که داریم ازش عبور می کنیم.

و سختی ها شو تحمل می کنیم اگر قرار است منجر به جنازه های عطر و ادکلن بشه همونجا رابطه رو تموم کنیم تا بتوانیم اتفاق جدیدی را برای خودمان رقم بزنیم.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت