رزومه و نکاتی که باید بدانید

  • توسط پشتیبان سایت
  • اسفند ۱۵, ۱۳۹۸
  • ۰

 

رزومه و نکاتی که باید بدانید

در این مقاله می خواهیم در مورد رزومه و همه ی آن چیزی که در مورد آن باید بدانید صحبت کنیم در حال حاضر افرد به دلایل مختلف وقت خالی پبدا کردند و می توانند به یک سری موضوعات خوب در زمینه کسب و کار برای خودشون فکر کنند گفتم شاید بد نباشه که به فکر شغل بعد از عید خودمون باشیم.

خوب خیلی از افراد در شب عید تغییر مکان شغلی می دهند و قطعا می خواهند موقعیت بهتری را سال آینده برای خودشان رقم بزنند. یکی از مهم ترین مواردی که افراد رو جذب محیط کاری می کند رزومه خوب و استاندارد آن ها است.

 

رزومه نویسی

رزومه نویسی

 

ویژگی های رزومه

۱. مشخصات فردی

۲. کانال ارتباطی

۳. تجارب کسب شده

۴. دوره های گذرانده شده

۵. علایق و سلایق شخصی

۶. انتظارات

۷. علت ارسال رزومه به شرکت مورد نظر

 

رزومه نویسی

رزومه نویسی

توضیحات رزومه

در این قسمت راجع به اینکه رزومه خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد صحبت می کنیم. در رزومه خوب اول باید مشخصات فردی رو به صورت کامل بیان کنید. بعد از مشخصات فردی که شامل سن و محل سکونت و غیره می باشد که در بعضی از مشاغل قد یا وزن هم مهم می باشد مثلا کارهایی که قرار است در ارتفاع صورت بگیرد.

مورد بعدی کانال ارتباطی با شما است آدرس شبکه های اجتماعی، ایمیل، شماره تلفن و راههای دسترسی سریع به شما در صورت عدم دسترسی راه های ارتباطی جایگزین هم بنویسید به طور مثال، در کنار شماره اصلی خودتان شماره منزل را هم بنویسید.

 

رزومه نویسی

رزومه نویسی

 

توضیحات رزومه

موضوع بعدی تجارب کسب شده است حالا نه لزوما کارنامک کاری چندین ساله زیرا بعضی از افراد در زمینه کاری تجارب زیادی ندارند.

به طور مثال شما سه ماه در یک عکاسی کار کرده اید در آنجا کارهای مربوط به فروش، یا فتو شاپ و تایپ متن انجام داده اید.

پس همه اینها می تواند برای شما یک کارنامک خوب باشد  زیرا بین شما و باقی افراد تمایز ایجاد می کند بین فردی که لیسانس کامپیوتر دارد و هیچ تجربه کاری ندارد با فردی که لیسانس کامپیوتر دارد و سابقه دستفروشی و همچنین کار با فتو شاپ و ورد هم دارد تفاوت و تمایز ایجاد می کند خوب اینها قطعا می تواند برای ما مزیت ساز باشد.

 

رزومه نویسی

رزومه نویسی

 

توضیحات رزومه

پس اول مشخصات فردی بعد کانال های ارتباطی، تجربیات شخصی و دوره های گذرانده شده را معرفی کنیم در بعضی از مواقع حتی اینکه در کدام دبیرستان و کدام هنرستان یا مرکز آموزشی دیپلم گرفتیم هم می تواند تمایز ایجاد کند حتی اسم هنرستان، محل هنرستان یا دبیرستان می تواند برای ما تمایز خوبی ایجاد کند.

همه این موارد را حتما قید کنید مدارک دانشگاهی این که در کدام دانشگاه درچه مقطعی، چه رشته ای خوانده اید همچنین تاریخ شروع و پایان چه زمانی بوده است. ترجیحا معدل هم ذکر شود و اینکه در کدام دانشگاه چه دوره ای را پشت سر گذاشتید.

حتی اگر دوره کارآموزی در یک شرکت یا مجموعه ای گذرانده باشید حتما درون رزومه قید کنید. اگر هم تجربه کار واقعی در حوزه تخصصی خودتان را ندارید درون کارنامک قید شود که به دنبال ایجاد رابطه خوب در محیط کاری هستید.

 

رزومه نویسی

رزومه نویسی

توضیحات رزومه

اینکه سابقه کاری ندارید را در رزومه خود ننویسید زیرا این مورد در ذهن افراد تاثیر گزار می باشد. بعد از این مورد به دنبال علایق و سلایق خودتون برید که علاقه مند به چه چیز هایی در محیط کار هستید بعد از آن انتظارات خود را از محیط  کار باز گو کنید که من دوست دارم در محیط دوستانه کار کنم.

یا در محیط ساده، در محیط کار تیمی، در محیط تحقیقاتی یا در محیط شلوغ و پرتردد اشتغال داشته باشم هر کدام از اینها متناسب ساختار ذهنی و فردی یک نفر می باشد شما دوست دارید در چه محیطی باشید وقتی در کارنامک این مورد را قید می کنید که دوست دارید در محیط شلوغ و پرتردد باشید خوب قطعا یک نفر که می خواهد شما را استخدام کند کارنامک شما را قبول نمی کند خیلی از مواقع عدم پذیرفته شدن ما، خیلی به نفع ما تمام می شود.

 

رزومه نویسی

رزومه نویسی

 

توضیحات رزومه

اینکه رزومه ما قبول نشود باعث افتخاره، چون ممکن در موقعیت شغلی اشتباهی قرار گرفته باشیم در بعضی از مواقع عدم پذیرفته شدن کارنامک ما به نفع ما می باشد. زیرا ممکن است در موقعیت اشتباهی قرار بگیریم و در نهایت اینکه چرا برای این شرکت یا مجموعه کارنامک ارسال کردید

به طور مثال قید کنید که مجموعه شما در این صنعت کارآمد است وقتی که علت انتخاب این مجموعه رو می نویسید فردی که رزومه شما را مطالعه می کند در نظرشکارنامک شما خیلی می تواند جذاب و مهم باشد.

 

 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت