کوچینگ (coaching)  چیست؟

  • توسط پشتیبان سایت
  • دی ۱۵, ۱۳۹۸
  • ۰

کوچینگ (coaching)  چیست؟

اوایل دهه ۸۰ توماس لئونارد در شکل‌گیری و توسعه کوچینگ به معنای امروزی اش نقش بسیار بزرگی را ایفا کرد او مدیر بودجه در یک شرکت بود و زمانی که برای مشاوره به اون مراجعه می کردند آنها به چیزی بیشتر از یک نصیحت برای سرمایه گذاری نیاز داشتند توماس به این موضوع توجه کرد در اصل او به جنبه های دیگر زندگی مراجعه کننده ها توجه کرد.

 

کوچینگ

کوچینگ

 

تا بتواند منبع اصلی مسئله را پیدا و حل کند و همین موضوع باعث شد که جلسات پی در پی شکل گیرد و از آن پس او نام خود را کوچ گذاشت آقای توماس جی لئونارد،در سال۱۹۹۵ “فدراسیون بین المللی کوچ یا ICF” را پایگذاری کرد، تا کوچهای همکار با پشتیبانی یکدیگر این حرفه را توسعه دهند.

کوچینگ به معنی مربیگری است، اما در ایران وقتی ما کلمه مربی را می­شنویم ذهن ما به سمت ورزش و مربیگری ورزشی می رود. ورزشکاران برای رسیدن به موفقیت کوچ استخدام می­کنند، تا به نقطه مطلوب برسند. به تاریخچه کوچینگ که نگاه کنیم، کوچینگ اولین بار در فضای ورزش بوده است و بعد به بقیه حوزه­ها وارد شده است.

مربیگری میتواند در جنبه­ های دیگر با هدف توسعه معنی پیدا کند از جمله مربیگری در زندگی ، مربیگری در تجارت ، مربیگری شخصی، مربیگری در سلامت، مربیگری در آموزش، مربیگری در ارتباط و … .

کوچینگ چیزی شبیه مشاوره است، ولی ساختار و رویکرد متفاوتی نسبت به مشاوره دارد. چه تفاوتی دارد؟ نحوه مواجهه با مسائل متفاوت است. وقتی به مشاور مراجعه کنیم و او به ما راهکار بدهد.

 

کوچینگ

کوچینگ

 

سه حالت رخ میدهد:

  • به راهکار عمل کنیم و نتیجه بگیریم.
  • به راهکار عمل کنیم و نتیجه نگیرید
  • به راهکار عمل نمی­کنیم.

 

در حالت دوم کار کوچینگ شروع میشد، یعنی در کوچینگ افراد متخصص خودشان هستند.

ما خیلی چیزها را میدانیم، تجربه کردیم، و دانش کسب کردیم،اما به کدام عمل کردیم؟

مثلا فرض کنید میخواهیم یک بازی ورزشی ببینیم وکلی تلوزیون در انباری داریم. غصه میخوریم چرا نمیتوانم بازی را ببینم؟ اینجا باید کلیدی باشد تا در انبار را باز کنیم و تلوزیون بیاوریم و بازی را ببینیم.خیلی وقت­ها ماهم در زندگی اینطور هستیم و خیلی مسائل را میدانیم، اطلاع داریم اما این اطلاعات ما خاک گرفته و باید تمیز شود.

 

کار کوچ چیست

کار کوچ این است که فضای ذهن ما را جارو کند. در فرایند کوچینگ، یک جرقه در ذهن ما روشن میشود. به این لحظات خلق یا کشف یا  Aha­Moments گفته میشود که لحظه خیلی مهم و لذتبخشی است. گفتیم حالت دوم این است که مشاور راهکار می­دهد و عمل می­کنیم و نتیجه نمی­گیریم، آیا راهکار متناسب با موقعیت،  فرصتهای شما و وضعیت فعلی و واقعی شما بوده است؟

غالبا میگوییم نه! در کوچینگ معتقد هستیم که شما بیشترین کسی هستیدکه به خودتان اشراف دارید و خودتان را می­شناسید یا باید بشناسید. کار کوچ این است که شما را با خودتان بیشتر آشنا کند. در کوچینگ مطلقا راهکار نداریم، باید راهکار را کشف کنیم.

به عنوان مثال:

تقریبا کار کوچ مثل معدنچی می­باشد. معدنچی چکار می­کند؟معدن را کشف میکند، استخراج میکند و فراوری میکند و محصول به دست می ­آورد. در سرزمین وجودی ما، چیزهایی ناشناخته است که باید کشف شود و فراوری صورت بگیرد و به حوزه عمل ما بپیوندد.

 

کوچینگ جزنگر نیست، کل نگر است

یعنی به کل فضاهای شما اشراف پیدا میکندکه شما بدانید در کل زندگی و کسب و کار چه اتفاقی می­افتد و این چه نسبتی با شما دارد. انگار شما طبقه بالای ساختمان وجودی خودتان هستید و از بالا به خودتان نگاه میکنید و آنها را منسجم و هماهنگ میکنید تا به اهدافتان برسید. به تعبیر دیگر، کوچینگ یک سفر است؛

سفر بین وضعیت موجود به سمت وضعیت مطلوب. باید برای تغییر و رشد این سفر را طی کنیم.

 

کوچینگ

کوچینگ

 

راهکار ها :

ابتدا باید به وضعیت موجود خود اشراف داشته باشیم که با کمک کوچ اتفاق میافتد. یک تعبیر دقیقی که برای کوچینگ وجود دارد “رهیاری” است؛ یعنی راهی را میخواهیم بین وضعیت موجود و وضعیت مطلوب طی کنیم. در این راه به یک یار نیاز داریم که رهیار گفته میشود، که تعبیر دقیق فرد کوچ است. کوچینگ یک رابطه ی حمایتی و دو طرفه است

که در آن کوچ (مربی) به مراجع خود کمک میکند تا با تمرکز بر هدف انتخاب شده به نتایج مورد نظر دست پیدا کند. کوچ به افراد کمک می کند در زندگی شخصی به نتایج دلخواه خود برسند و از این طریق اهداف شخصی محقق شود.

 

کوچینگ چیست؟

کوچینگ روندی است که جهت بهبود عملکرد افراد در زندگی حرفه­ای، اجتماعی و حتی عاطفی کار می‌کند، به این معنی که در بسیاری از زمینه‌های زندگی، برای پیشرفت و ارتقاء عملکرد می‌توان از کوچینگ کمک گرفت. تمرکز کوچینگ به جای گذشته بر حال و آینده (نزدیک) فرد است و به کنکاش و رفع مسائل و مشکلات گذشته نمی‌پردازند.

باور کوچینگ بر این است که خود افراد بهترین مسیر را می‌توانند تشخیص دهند و غالبا پاسخ مشکلات افراد، نزد خود آنها است. از این رو در پروسه کوچینگ انتخاب‌کننده و پیش­برنده جلسه خود مراجعه‌کننده است و کوچ او فقط نقش یک تسهیلگر را بازی می‌کند.

در حقیقت به نوعی می‌توان گفت که اصطلاحا، کوچینگ به جای اینکه ماهی را در دهان افراد بگذارد، ماهیگیری را، به‌طور غیرمستقیم و به کمک خود مراجعه‌کننده، آموزش می‌دهد. خود فرد با کمک کوچ به مناسبترین و متناسب‌ترین راهکار برای خود می‌رسد.

 

در کوچینگ، به افراد مستقیما آموزشی داده نمی‌شود

بلکه فرد طی پروسه جلسات کوچینگ، به کمک کوچ، خودش به آگاهی‌هایی درباره خود دست می‌یابد.

 

 

 

بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت