شیوه‌های کوچینگ

  • توسط پشتیبان سایت
  • دی ۱۵, ۱۳۹۸
  • ۰

شیوه‌های کوچینگ:

 

شیوه‌های کوچینگ دستاوردهای متفاوتی دارد. کوچینگ به جای مطرح کردن نظرات ایده ها را از ذهن افراد بیرون میکشد. به جای تحمیل عقاید راهکارهای ذهنی شخص را پرورش میدهد، به جای رهنمون دادن، وی را به تفکر وا میدارد. کوچینگ وابسته به واکنش فرد، قابل انعطاف و کارآمد است، نه اینکه تجویدی و دستوری باشد.

در این روش از قضاوت خودداری میشود و به افراد کمک میشود تا در زمینه های گوناگونی رشد و پیشرفت داشته باشند. کوچینگ تئوری نیست، بلکه میدانی است و باید آن را با تمرین و تکرار زندگی کرد. اکثر ما دوستداریم، وقتی کاری را انجام دادیم و به یک فهمی رسیدیم، آن را مستمر انجام دهیم و تداوم داشته باش.

 

شیوه‌های کوچینگ

شیوه‌های کوچینگ

 

 

به عنوان مثال:

مثلا من دوست دارم درآمدم افزایش پیدا کند، در یک بازه درآمد من افزایش مییابد و بعد کم میشود و…. کوچینگ کمک میکند مدل منحصر به فرد خودتان را کشف کنید. اثر انگشت برای هیچ دو نفری یکسان نیست، پس هر فردی مدل توسعه خودش را دارد.

 

کوچ چه چیز هایی را باید داشته باشد؟

یک کوچ، باید ۱۱ صلاحیت سازمان ICF (گوش دادن فعال، حضور کامل، پرسشگری و سوالات قدرتمند، رازداری بازخورد موثر و سازنده، توانایی بی­طرف باقیماندن، توانایی در نصیحت نکردن، ایجاد ارتباط موثر، تغییر دیدگاه ترغیب و تشویق، تمرکز بر آینده و تعیین هدف) را داشته باشد تا بتواند با ایجاد ارتباط موثر افراد را در فرایند کوچینگ به هدف برساند.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت