توسعه انسانها به کمک کوچینگ

  • توسط پشتیبان سایت
  • دی ۱۵, ۱۳۹۸
  • ۰

توسعه انسانها به کمک کوچینگ:

 

توسعه انسانها به کمک کوچینگ در واقع هنر بهسازی عملکرد دیگران است. مدیرانی که روش مربیگری را برای هدایت اعضای خود به کار میگیرند در واقع آنها را تشویق می­کنند که با انجام کارهای چالش برانگیز به تجربیات خود بیفزایند. حال از یک زاویه دیگر به این موضوع دقت کنید.

 

توسعه انسانها به کمک کوچینگ

توسعه انسانها به کمک کوچینگ

به عنوان مثال:

فرض کنید یک پدر با تجربه میخواهد چالش­هایی که خود در زندگی تجربه کرده است را به پسر نوجوانش یاد بدهدو به فرزندش می­گوید: پسرم حواست باشد که کسی سرت کلاه نگذارد و پسر نوجوان هم میگوید: چشم باباجان. به نظر شما آیا این پسر نوجوان یاد گرفت که کسی در زندگی سرش کلاه نگذارد؟

قطعا اینگونه نسیت و ما با صرف گفتن یک موضوع نمیتوانیم در فرد یادگیری ایجاد کنیم. بطور مثال من به شما میگویم در این استخر یک سکوی پرش وجود دارد که ارتفاع آن ۱۰ متر است. قطعا هیچ ذهنیت و هیچ چشم اندازی در شما ایجاد نمی­شود.

اما وقتی شما را بر سر این سکو میبرم و شما از ارتفاع ۱۰ متری پایین را می بینید، قطعا یک ذهنیت از ارتفاع ۱۰ متر در شما ایجاد میشود و وقتی که جرات میکنید و از این ارتفاع به داخل آب میپرید تازه می­فهمید مفهوم ارتفاع ۱۰ متر یعنی چی! و در فرایند کوچینگ هم به همین صورت است و با صرف گفتن یک موضوع، فرد نمی­تواند یادگیری و موفقیت خوبی برایش ایجاد شود.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب سایت